Údržba Zippo zapalovače

Mezi časté dotazy našich zákazníků patří i ten, zda-li je nutná či vhodná nějaká údržba Zippo zapalovače.

 

Zippo zapalovač je ve své podstatě velice jednoduchý a žádná zvláštní údržba pro jeho provoz není nutná, je-li zapalovač používán běžným způsobem. Určitě ale existuje několik tipů, které prodlouží životnost spotřebního materiálu (kamínků a knotů) a zvýší spolehlivost zapalovače.

 

1. Je vhodné občas vyčistit komín a kolečko zapalovače. Během delšího hoření, vznikají  mastné saze, které se usazují na vnitřní straně komínu zapalovače a částečně i na škrtacím kolečku. Po delší době se může stát, že tyto saze "namažou" kolečko natolik, že je obtížné škrtat i po výměně kamínku a na kolečko se musí vyvíjet nadměrný tlak.

Aby se této nepříjemnosti předcházelo, je vhodné komín zapalovače a škrtací kolečko od sazí vyčistit. Čistění lze provést za použití několika obyčejných vatových tyčinek namočených do benzínu. Pomocí vatové tyčinky se mastné saze a nečistota jednoduše mechanicky odstraní. Čistění se provádí tak dlouho, dokud zapalovač bílou vatu na tyčince výrazně špiní.

 

2. Nezapalujte nadměrně opotřebený knot. Pokud je vrchní část knotu viditelně ohořelá, takový knot již optimálně nepřivádí palivo a při hoření produkuje zbytečně mnoho sazí, které zanáší komín a kolečko zapalovače. Takový knot lze jednoduše povytáhnout a odstřihnout dle našeho návodu.

 

3. Používejte originální kamínky. Kamínky jiných výrobců  většinou nedosahují potřebné kvality. Obvykle jsou příliš měkké a vyvíjí nadměrné množství prachu. Také dochází k jejich rychlému opotřebení a kamínek je nutné měnit po velmi krátké době. Zcela výjimečně může být kamínek naopak příliš tvrdý a dokáže obrousit škrtací kolečko do té míry, že zapalovač přestane škrtat a celý insert je nutné vyměnit. Návod na výměnu kamínků naleznete zde.

 

POZOR! Hodláte-li čistit povrch zapalovače, přesvedčte se, že prostředek, který používáte, je vhodný pro čištění kovů. Některé druhy povrchů - zejména starožitné, mosazné a měděné, jsou citlivé na látky se kterými přicházejí do styku, a to včetně lidského potu. Tato vlastnost povrchů je záměrná, používáním zapalovač získává určitou patinu a charakteristický vzhled. Při styku s chemikálií ale může být změna povrchu příliš bouřlivá a na zapalovači mohou zůstat nevzhledné fleky. Pro čištění povrchu zapalovače je dostačující použít pouze suchý čistý bavlněný hadřík.

Všechny naše originální ZIPPO zapalovače najdete zde.

Levné poštovné a balné i na Slovensko!!
Jsme ověřeni stovkami zákazníků!

Naše další levné produkty!

       

Novinky tohoto týdne

Zapalovač Tráva

Cena: 249,00 Kč

Zapalovač Spider Man Super

Cena: 389,00 Kč

Zapalovač Rider

Cena: 189,00 Kč
Jsme spolehlivá firma!

Kontakt na nás :

Anketa

Nejvíce mě zaujaly :

Celkem hlasů: 453606