Výměna kamínku zapalovače

Pokud se škrtací kolečko vašeho Zippo zapalovače volně protáčí, nebo se naopak zasekává, je to znamení, že je nutné ihned vyměnit škrtací kamínek za nový a to dříve, než se starý kamínek mezi kolečkem a zapalovačem vzpříčí a trvale zasekne, nebo než zapalovač zkrátka přestane škrtat v tu nejméně vhodnou chvíli. Kamínky pro nejenom ZIPPO zapalovače,ale i pro ostatní benzínové zapalovače najdete zde.
Vyjměte insert (vnitřek zapalovače) z pouzdra a otočte jej vzhůru nohama. Na spodní straně uvidíte šroub. Uvolněte jej (např. hranou víčka zapalovače) a pomalu vyjměte ven. Na konci šroubu je připojena pružinka, která přitláčí škrtací kamínek ke kolečku. Vysypte kamínek z insertu. Do otvoru vložte nový kamínek a lehce zasuňte zpět šroubek s pružinou a utáhněte jej.
 (Tip: U novějších Zippo zapalovačů je v plstěné podložce nádrže malý otvor, který slouží právě pro bezpečné uchování jednoho náhradního kamínku tak, aby byl neustále při ruce)
Vložte insert zpět do schránky. Nyní můžete vyzkoušet, zda nový kamínek dobře škrtá. Pokud kolečko nadměrně drhne, vyjměte insert a šroub trochu povolte. Vložte insert zpět do schránky a zkuste znovu škrtnout.
 (Tip: Neškrtejte kolečkem, pokud není insert zasunut ve schránce zapalovače – zapalovač bude obtížné uhasit a hrozí popálení nebo požár)
 
S originálním Zippo zapalovačem doporučujeme používat vždy výhradně originální Zippo příslušenství.
Levné poštovné a balné i na Slovensko!!
Jsme ověřeni stovkami zákazníků!

Naše další levné produkty!

       

Novinky tohoto týdne

Zapalovač ZIPPO CHRYSLER

Cena: 699,00 Kč

Zapalovač ZIPPO Poker

Cena: 799,00 Kč
Jsme spolehlivá firma!

Kontakt na nás :

Anketa

Nejvíce mě zaujaly :

Celkem hlasů: 453606