Výměna knotu zapalovače

Pokud je knot Vašeho zapalovače již černý a Váš zapalovač špatně hoří, přestože je rádně naplněn, může být nutné upravit nebo vyměnit jeho knot. Odkaz na námi prodávané knoty, které se dají použít nejenom na ZIPPO zapalovače, ale i do ostatních benzínových zapalovačů, zde.
 
Pokud je v zapalovači dostatečné množství knotu (cca 5cm) můžete uchopit ohořelou část kleštěmi a opatrně jej povytáhnout směrem ven. Jakmile bude vidět čistý bílý knot, ohořelou část odstřihněte ostrými nůžkami zhruba na úrovni horního okraje škrtacího kolečka. Dejte pozor, ať se při zastřihování knot neroztřepí, příp. nevytáhne nad komínek – plamen by byl zbytečně vysoký a zapalovač by měl nadměrnou spotřebu. Knot v komínku narovnejte.
 
(Tip: Pro jednoduché a pohodlné zastřihování knotku je ideální použít malé střihátko na nehty)
 
                Může se stát, že bude nutné výšku knotu snížit, nebo knot úplně vyměnit. Vyjměte insert (vnitřek zapalovače) z pouzdra a otočte jej vzhůru nohama. Na spodní straně uvidíte šroub. Uvolněte jej a pomalu vyjměte ven. Na konci šroubu je připojena pružinka, která přitláčí škrtací kamínek ke kolečku. Vysypte kamínek z insertu. Tyto díly opatrně uložte na bezpečné místo. Vyjměte bílou plstěnou podložku, která těsní spodní část zapalovače. V palivové komoře uvidíte výplňový materiál podobný vatě, vyjměte jej ven. Vytáhněte pinzetou nebo kleštěmi zbytek knotu. Přes komínek zapalovače navlékněte nový knot a pinzetou přes palivovou komoru nastavte jeho výšku.
 
(Tip: Výška knotu v komínku ovlivní výšku plamínku a spotřebu zapalovače. Vyšší knot=vyšší plamen=vyšší spotřeba a naopak. Ideální výška knotu je přibližně na horní úrovni škrtacího kolečka. Jiná výška knotu se nastavuje výjimečně-např. pro provedení různých triků se zapalovačem apod.)
 
                Napěchujte výplňový materiál zpět do zapalovače tak, aby knot v maximální možné míře procházel celou palivovou komorou mezi jednotlivými kousky výplně (není vhodné napěchovat do komory nejdříve knot a potom výplň – palivo nebude do knotu optimálně vzlínat). Na dno zapalovače přidejte plstěnou podložku. Do otvoru vložte kamínek a lehce zasuňte zpět šroubek s pružinou a utáhněte jej. Naplňte insert palivem a vložte jej zpět do schránky.
 
(Tip: Nenechávejte Váš zapalovač zbytečně hořet. Při delším hoření vyhoří palivo z knotu a ten pak začne hořet sám, díky čemuž se rychleji znehodnotí)
Levné poštovné a balné i na Slovensko!!
Jsme ověřeni stovkami zákazníků!

Naše další levné produkty!

       

Novinky tohoto týdne

Zapalovač ZIPPO Spider

Cena: 699,00 Kč

Zapalovač ZIPPO PLAYBOY

Cena: 699,00 Kč

ZIPPO Zapalovač Pink

Cena: 599,00 Kč
Jsme spolehlivá firma!

Kontakt na nás :

Anketa

Nejvíce mě zaujaly :

Celkem hlasů: 453606